Leasing konsumencki działa podobnie jak większość leasingów z tą tylko różnicą, że przeznaczony jest dla osób prywatnych (nie prowadzących działalności gospodarczej). U naszych zachodnich sąsiadów jest to bardzo popularna forma finansowania zakupu samochodu. W Polsce nie jest jeszcze, aż tak powszedni, aczkolwiek coraz więcej firm leasingowych proponuje takie rozwiązanie swoim klientom.
Leasing konsumencki jest bardzo podobny do kredytu samochodowego. Podstawową różnicą jest fakt, że w przypadku leasingu, leasingobiorca (w tym przypadku osoba fizyczna) nie jest właścicielem pojazdu aż do momentu spłacenia wszystkich rat leasingowych i wykupu rzeczonego auta. Samochód jest brany niejako w dzierżawę. Największą zaletą leasingu w stosunku do kredytu samochodowego jest zachowanie zdolności kredytowej, bo informacja nie idzie do BIK-u.
Przy zakupie nowego samochodu leasing konsumencki może opłacać się zdecydowanie bardziej niż kredyt samochodowy. Firmy leasingowe dysponują zazwyczaj u sprzedawców dość sporymi rabatami, dzięki temu są w stanie zaoferować lepsze warunki swoim klientom.
Warto wiedzieć, że w leasingu konsumenckim można wziąć nie tylko samochód. Może to być równie dobrze motocykl czy jakikolwiek inny pojazd np. quad. Należy jednak pamiętać o tym, że pojazdy finansowane poprzez leasing muszą bezwarunkowo posiadać wykupiony pełny pakiet ubezpieczenia OC, AC, NNW.
Nawet nie wiedziałam, że coś takiego funkcjonuje. Dzięki za informacje na ten temat 🙂
Proszę bardzo. Cieszę się, że mój post się przydał. Zapraszam częściej na mojego bloga 🙂